Kort rapport landskamp Norge – Nederland 9.—10. september 2026.
Deltagere Norge : Barbro Afseth Fredriksen – Maryann Beck – Jannicke Lillelien – Karin Alfei Dahl – Beate Pedersen – Hilde Vestmo- Hoff.
Else Myhrer Nyborg – Ester Alrek – Inger- Brit Vindegg – Beate Hæhre Jørgensen- Berit Strand – Ragna Solberg.
Avreise 08.00 fra Oslo – Amsterdam. Vi forventet at det skulle være en transport fra flyplassen ved ankomst. På grunn av dårlig kommunikasjon, så var det dessverre ingen transport. Vi ordnet derfor med taxier selv til Kennemere Golfclub.
Ble møtt på banen av den nederlandske kapteinen, Karin van der Zee. Tok en liten matbit og fikk påspandert kaffe før første ball skulle ut kl 13.00.
Det regnet hele runden. Heldigvis fikk vi et stort varmt rom , der alt kunne står til tørk til dagen etter.
Spiste på banen og tok taxi til hotellet.
9. september.
Regnet holdt seg tilnærmet konstant. Vi var på banen ca 11.30 og hadde håpet på å ta oppvarming. Men regnet satte en stopper for det.
Vi fikk et stort koselig rom med stor TV. Der fulgte vi direktesendingen fra Kong Haralds gravferd. Kl 13.00 var det 1 minutts stillhet.
Det nederlandske laget var med oss da.
En kort info ca kl 12.30. Servert deilig kake.
Første ball gikk ut 13.30. Det var fourball – bestball. Tok ganske lang tid for mange.
Gaver : Vi kjøpte hjertesjokolade på Gardermoen , i tillegg til markører fra NSG.
Det var samlet middag på klubbhuset. Mat og drikke inkludert. Det var ikke offisielt antrekk, men etter forslag fra en deltager, tok alle noe rødt , hvitt og blått . Sørgebånd på capsen under spillet.
10. september.
Første ball ut kl 10.00. Det ble skjøvet frem til 09.45. Heldigvis fikk alle tatt oppvarming. Ikke noe regn denne dagen.
Alle fikk beskjed om å avslutte kl 14.30. Da skulle det være lunsj og premieutdeling. Første ball var inne kl 14.15. Dette ble veldig tight.
Vikingskipet gikk til Nederland,– med god margin. Jeg har ikke fått tilsendt resultatene pr nå. Alle vi norske damer fikk en hyggelig premie som en liten « trøst»
Vi avsluttet premieutdeling og lunsj med følgende :
Alle damene satte seg ned på gulvet og tok Norges berømte roing.
Rodde i fin takt og avsluttet med heftig applaus.–
Avreise fra Kennemere Golfclub kl 16.15.
Jeg vil rette en stor takk til alle som var med. Vi tok de forskjellige utfordringene på strak arm og hjalp hverandre om noe trengtes.
Vi var søkk våte etter innspillrunden og regnet fortsatte også på onsdag 9.
Men med det varme rommet, tørket stort sett alt.
Jeg vil rette en stor takk til Nederland v/ Kaptein Karin og hennes team.
Vi hadde en utrolig god tone og var skjønt enige om at her skulle vi ha to flotte dager.
Kennemere golfbane var fantastisk . Det er en privat bane , med ca 1000 medlemmer. Der bestiller man ikke tid, men bare kommer til banen. Det er 3 sløyfer.
Et gammelt , ærverdig klubbhus. En opplevelse å få spille på. Banen smyger seg frem gjennom og over sanddynene.
Tusen takk for at jeg fikk være med på turen og for at jeg fikk lov å være kaptein.
Inger- Brit Vindegg